Elementary and Middle ITSS Assignments

School Primary ITSS Back Up ITSS School Number Tech Mod Year Team
Arcola Deborah Jordan Joe Allen 790 2017 3A
Argyle MS Kwesi Walker Joe Allen

823

2018

3A
Ashburton Parivash Biglarbeigi Zach DeGraba 425 2016 2B
Baker MS Aroub Saad Brian Dillow

705

2018

1B
Banneker MS Tyler Blatt Jose Seda

333

2018

3B
Bannockburn James Lu      Pam Altman
420 2016 2B
Barnsley Brandon Reed Daniel Tobiassen 505

2018

2A
Beall Brandon Reed David Foster 207 2017 2A
Bel Pre Kwesi Walker
780 2019 3A
Bells Mill Brandon Reed Bonnie Dildine 607 2019 2A
Belmont Mike Urban James Kleimola 513 2016 3B
Bethesda Howard Kpakima Keith Mauzy 401

2018

2B
Beverly Farms Sue Reber      James Kleimola 226 2017 2A
Blair Ewing - Avery Jerome West, Jr Chris Beissel      
Blair Ewing - Cloverleaf Kurt Panchura      Phil Gustafson      
Blair Ewing  - Plum Orchard Howard Kpakima        
Bradley Hills Trina Vogel Sue Reber 410 2016 2B
Briggs Chaney MS Jose Seda James Kleimola 335 2018  
Brooke Grove James Kleimola Pauline Loveland 518 2016 3B
Brookhaven Craig Larson Preston Venable 807 2017 2B
Brown Station Erika Wong Sharon Vaughn 559 2019 1A
Burning Tree James Lu Zach DeGraba 419 2016 2B
Burnt Mills James Connors  Justin Lukus 309 2017 3B
Burtonsville James Kleimola Tyler Blatt 302 2016 3B
Cabin John MS       Sue Reber Bonnie Dildine 606 2016  
Candlewood Patricia Simmons Chris Beissel 508 2019 1B
Cannon Road Olivia DeGraba Jose Seda 310

2016

3B
Carderock Springs Parivash Biglarbeigi Trina Vogel 604

2019

2A
Rachel Carson Chris Wagner Erika Wong

159

2016

1A
Cashell Patricia Simmons Tyler Blatt 511 2019 1B
Cedar Grove Keith Mauzy Jessica Skoda 703 2016 1B
Chevy Chase Jeremy Moyer James Lu 403 2019 2B
Clarksburg Keith Mauzy Tim Dillow 101 2016 1B
Clearspring Brian Dillow Kit Higgins 706 2016 1B
Clemente MS Kit Higgins Phil Gustafson 157 2017  
Clopper Mill Ted Natale Phil Gustafson 100 2019 1A
Cloverly Mike Urban Pauline Loveland 308 2016 3B
Cold Spring David Foster Kerry Keene 238 2016 2A
College Gardens Brandon Reed Kerry Keene 229 2017 2A
Cresthaven Joe Allen Justin Lukus 808

2019

3B
Daly Keith Mauzy Kit Higgins 111 2019 1B
Damascus Aroub Saad Kit Higgins 702 2017 1B
Darnestown Tim Dillow Ted Natale 351 2016 1A
Diamond Curtis Kimmons Tim Dillow 570 2016 1A
Drew James Kleimola     
747 2016 3B
Dufief Kerry Keene Chris Wagner 241 2016 2A
East Silver Spring Howard Kpakima Vivian Tran 756 2019 3A
Eastern MS Elvin Crespo Rickie Proctor 775 2017  
Emory Grove      Andrew Yanek Jeremy Lange 942 2019  
Fairland Mike Urban Olivia DeGraba 303 2016 3B
Fallsmead Jerome West Jr David Fair 233 2016 2A
Farmland Craig Larson  Parivash Biglarbeigi  219 2016 2B
Farquhar MS Pauline Loveland Kurt Panchura 507

2018

3B
Fields Road Erika Wong Chris Wagner 566 2016 1A
Flower Hill Wilson Tsang Chris Beissel 549 2019 1B
Flower Valley David Fair Kerry Keene 506 2017 2A
Forest Knolls Justin Lukus Elvin Crespo 803 2016 3A
Forest Oak MS Jennifer Cross Jeremy Lange 248 2017 1B
Fox Chapel Mike Zegarra Aroub Saad 106 2019 1A
Frost MS Andrew Yanek Daniel Tobiassen 237 2018  
Gaithersburg ES Xavier McNair Jennifer Cross 553

2018

1B
Gaithersburg MS Jeremy Lange Jennifer Cross 554

2018

1B
Galway Mike Urban James Connors 313 2018 3B
Garrett Park Paddy McGinley Trina Vogel 204 2016 2B
Georgian Forest Preston Venable Craig Larson 786 2017 3A
Germantown Ted Natale Tim Dillow 102 2017 1A
Gibbs Jessica Skoda Keith Mauzy 337 2019 1B
Glen Haven Joe Allen James Connors 767

2018

3A
Glenallan Preston Venable Deborah Jordan 817 2018 3A
Goshen Keith Mauzy Xavier McNair 546 2016 1B
Great Seneca Creek Kit Higgins Ted Natale 340 2016 1A
Greencastle Jose Seda Olivia DeGraba 334 2019 3B
Greenwood Kurt Panchura Tyler Blatt 512 2016 3B
Harmony Hills Craig Larson  Amanda McCumber 797

2018

2B
Highland Joe Allen Howard Kpakima 774

2018

3A
Highland View Elvin Crespo Amanda McCumber 784 2019 3A
Hoover MS Bonnie Dildine Sue Reber 228 2018  
Jackson Road Vacancy James Connors 305 2017 3B
Jones Lane Erika Wong Tim Dillow 360 2016 1A
Kemp Mill James Connors  Joe Allen 805 2017 3A
Kensington Parkwood Paddy McGinley      Craig Larson 783 2019 2B
Key MS Howard Kpakima Mike Urban 311 2019  
King MS Ted Natale Jessica Skoda

107

2017 1A
Kingsview MS Phil Gustafson Kit Higgins 708 2017  
Lake Seneca Curtis Kimmons Sharon Vaughn 108 2016 1A
Lakelands Park MS Chris Wagner Kerry Keene 522 2019  
Lakewood Kerry Keene David Fair 209 2017 2A
Laytonsville Kurt Panchura Xavier McNair 51 2016 1B
Lee MS Deborah Jordan
818 2017 3a
Leleck ES Vacancy Jose Seda 304 2017 3B
Little Bennett Wilson Tsang Keith Mauzy 336 2016 1B
Loiederman MS Pam Altman Paddy McGinley 787 2019 2B
Longview Phil Gustafson Curtis Kimmons 951 2016 1A
Luxmanor Parivash Biglarbeigi Paddy McGinley 220 2016 2B
MacDonald Knolls Joe Allen             
Marshall Mike Zegarra Erika Wong 244 2016 1A
Maryvale David Fair Jerome West Jr 210 2019 2A
Matsunaga Phil Gustafson Curtis Kimmons 523 2016 1A
McAuliffe Erika Wong Jessica Skoda 110 2016 1A
McNair Curtis Kimmons Phil Gustafson 158 2016 1A
Meadow Hall David Fair Amanda McCumber 212 2019 2A
Mill Creek Towne Andrew Yanek Kurt Panchura 556 2019 1B
Monocacy Tim Dillow Curtis Kimmons 652 2016 1A
Montgomery Knolls Justin Lukus Rickie Proctor 776 2019 3A
Montgomery Village MS Sharon Vaughn Mike Zegarra 557 2017 1B
Neelsville MS Mike Zegarra Curtis Kimmons 115 2018 1B
New Hampshire Estates Jerome West Jr. Elvin Crespo 791

2018

3A
Newport Mill MS Paddy McGinley Brandon Reed 792 2016 3A
Roscoe Nix Jose Seda   307 2016 3B
North Bethesda MS Trina Vogel James Lu 413 2019  
North Chevy Chase Jeremy Moyer Pam Altman 415 2017 2B
Oak View Preston Venable Kwesi Walker 766 2017 3A
Oakland Terrace Deborah Jordan Howard Kpakima 769 2016 3A
Olney Pauline Loveland Mike Urban 502 2016 3B
Page Tyler Blatt Mike Urban 312 2017 3B
Parkland MS Amanda McCumber Craig Larson 812 2017  
Rosa Parks MS Olivia DeGraba Pauline Loveland 155 2019  
Pine Crest Preston Venable Vivian Tran 761 2017 3A
Piney Branch Rickie Proctor Elvin Crespo 749 2019 3A
John Poole MS Tim Dillow Sharon Vaughn 247 2017 1A
Poolesville Tim Dillow Erika Wong 153 2016 1A
Potomac Bonnie Dildine Jerome West Jr 601 2016 2A
Pyle MS      James Lu Trina Vogel 428 2019  
Redland MS Chris Beissel Andrew Yanek 562 2019 1B
Resnik Patricia Simmons Andrew Yanek 514 2019 1B
RICA Chris Wagner  David Foster 965 2017 1A
Sally Ride Kurt Panchura Brian Dillow 242 2019 1A
Ridgeview MS Sharon Vaughn Chris Wagner 105 2019 1A
Ritchie Park David Foster Daniel Tobiassen 227

2018

2A
Rock Creek Forest Justin Lukus Jeremy Moyer 773 2019 2B
Rock Creek Valley David Fair Chris Wagner 819 2016 2A
Rock Terrace School Jerome West, Jr Brandon Reed 916

2018

2A
Rock View Vivian Tran Preston Venable 795

2018

3A
Rockwell Brian Dillow Jeremy Lange 156 2016 1B
Rocky Hill MS Jessica Skoda Ted Natale 707 2018  
Rolling Terrace Vivian Tran Rickie Proctor 771 2019 3A
Rosemary Hills       Amanda McCumber     Pam Altman 794 2016 2B
Rosemont Andrew Yanek Jennifer Cross 555 2017 1B
Rustin      Daniel Tobiassen Xavier McNair 346 2019  
Carl Sandburg David Fair Daniel Tobiassen 215

2018

2A
Sequoyah Patricia Simmons Kurt Panchura 565 2016 1B
Seven Locks Trina Vogel Zach DeGraba 603

2016

2A
Shady Grove MS Chris Beissel Patricia Simmons 521 2019 1B
Sherwood Pauline Loveland   501 2016 3B
R. Sargent Shriver Amanda McCumber Sue Reber 779 2016 3A
Silver Creek MS      Jeremy Moyer Parivash Biglarbeigi 835 2017  
Silver Spring International MS Rickie Proctor Justin Lukus 647 2019  
Singer Justin Lukus Preston Venable 770 2017 3A
Sligo MS James Connors  Deborah Jordan 778 2019 3b
Sligo Creek Rickie Proctor Howard Kpakima  517

2018

3A
Snowden Farm     Jessica Skoda Aroub Saad 347 2019  
Somerset Pam Altman Brandon Reed 405 2019 2B
South Lake Xavier McNair Wilson Tsang 564 2017 1B
Stedwick Jennifer Cross Mike Zegarra 568 2016 1B
Stephen Knolls School Jeremy Lange Deborah Jordan 799

2018

3A
Stone Mill Kerry Keene David Foster 653 2016 2A
Stonegate James Kleimola Mike Urban
316 2016 3B
Strathmore Kwesi Walker Vivian Tran 822 2019 3A
Strawberry Knoll Jeremy Lange Wilson Tsang 569 2019 1B
Summit Hall Wilson Tsang Patricia Simmons 563

2018

1B
Takoma Park Jerome West Jr. Preston Venable 754 2019 3A
Takoma Park MS Jerome West Jr. Kwesi Walker 755 2019  
Tilden MS Jerome West Jr David Foster  232 2019 2B
Travilah Kerry Keene Jerome West Jr 216 2019 2A
Twinbrook Daniel Tobiassen Jerome West Jr 206

2018

2A
Viers Mill Vivian Tran Brandon Reed 772 2017 2B
Washington Grove Wilson Tsang Andrew Yanek 552 2019 1B
Waters Landing Curtis Kimmons Erika Wong 109 2016 1A
Watkins Mill Xavier McNair Michael Zegarra 561 2019 1B
Wayside Bonnie Dildine Parivash Biglarbeigi 235 2016 2A
Weller Road Pam Altman Craig Larson 777 2018 2B
Hallie Wells MS Brian Dillow Aroub Saad 345 2016 1B
West MS David Foster Parivash Biglarbeigi 211 2017  
Westbrook Zachary DeGraba James Lu 408 2017 2B
Westland MS Zachary DeGraba Jeremy Moyer 412 2017  
Westover Olivia DeGraba James Connors 504

2018

3B
Wheaton Woods Craig Larson  Deborah Jordan 788

2018

2B
Whetstone Jennifer Cross Wilson Tsang 558 2019 1B
White Oak MS Vacancy Olivia DeGraba 811 2019 3B
Wilson Wims Aroub Saad Keith Mauzy 341 2019 1B
Wood Acres       Sue Reber Zach DeGraba 417 2016 2B
Wood MS Daniel Tobiassen David Fair 820 2019  
Woodfield Kurt Panchura Keith Mauzy 704 2016 1B
Woodlin Elvin Crespo Joe Allen 764 2016 3A
Wyngate Zachary DeGraba Paddy McGinley 422

2018

2B

* = Temporary Assignment